12 ülkeden şairlerin katıldığı İstanbulensis Şiir Şenliği başladı

Posted by

Türkiye’den ve farklı ülkelerden onlarca şairin katılacağı şiir şenliği 28 Mayıs’a kadar devam edecek. Kentin ve Şiirin Kapısı: Kale’den Şehre” temasıyla düzenlenen şenlik çerçevesinde ilerleyen günlerde açılışı yapılacak olan Aydos Kalesi’nde de şiirler okunacak.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen şenlik, 28 Mayıs’a kadar sürecek. Prof. Dr. Nurullah Genç’in onur konuğu olduğu, 9.su düzenlenen şenliğin teması, Kentin ve Şiirin Kapısı: Kale’den Şehre” olarak belirlendi.

Şenliğe ağır ilgi

Seçilen temayla şiir dolu 4 gün boyunca ilçenin değerli kültürel mirası olan ve yakın vakitte açılışı gerçekleştirilecek Aydos Kalesi vurgulanarak gündeme taşınacak. Türkiye’den ve farklı coğrafyalardan şairlerin katıldığı şenliğin açılışına ilgi bu sene de ağır oldu.


Dünyanın çeşitli ülkelerinden şairler katıldı

Şenlikte Bosna-Hersek’ten Amila Neslanoviç, Bulgaristan’dan Kadriye Bahadır, Filistin’den Najvan Darwish, Irak’tan Ali Jaafar Al-Allak, İran’dan Darya Heidari, Kosova’dan Canan Özer, Kuzey Makedonya’dan Mehmed Arif, Macaristan’dan Balazs Szöllössy, Mısır’dan Ahmad Zakaria, Suriye’den Yaser Al-Atrash, Ürdün’den Asma Al-Hajj şiirlerini seslendirecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.