Ankara’daki selin akabinde esnaf yaralarını sarmaya başladı

Posted by

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde bulunan İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde, sağanak yağmur ve dolu yağışı sonrasında kimi dükkanlar sular altında kaldı.

Esnaf, dükkanlarındaki su boşaltma çalışmalarının akabinde hem dükkan hem de etraf paklığına başladı.

Dün yaşanan sel felaketinde çalıştığı dükkanda mahsur kalan Sinan Gasemi, iş yerinde mahsur kaldığı o anları lisana getirdi.

“Camı kıracaktım sonra içerideki gereçlerin dışarıya savrulacağını düşündüm”

İş yerindeki kullanılamaz hale gelen materyalleri temizleyen Gasemi, “Saat 13.00 sıralarında yağmur başladı. Birinci başta tedbir almak için dükkan önündeki kolileri aldık. Kapıyı kapattık birinci evvel bir yararı olmadı. Sonra kepenkleri indirdik, geriden kapıyı iki kişi tuttuk tekrar bir yararı olmadı. Art taraftaki pencereden itfaiye erleri iş makinesi ile kurtardılar. Camı kıracaktım sonra içerideki materyallerin dışarıya savrulacağını düşündüm. İçeride bir mühlet bekledik. Esasen sonra kurtarmaya geldiler” sözlerine yer verdi.

“Yaklaşık 1 milyon liralık ziyanımız var”

Felaketin bölgedeki esnafa maddi ziyanının büyük olduğunu belirten Gasemi, “Dükkan iki kat olduğu için alt katta yaklaşık 1 milyon liralık ziyanımız var. Komşularda ziyan daha büyük. Dünden beri burada paklık çalışmalarımız devam ediyor, bir hafta sürecek üzere duruyor” değerlendirmesinde bulundu.

Gasemi, bölgede her sene birebir şeyin yaşandığını, geçen sene de tıpkı imgelerin olduğunu söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.