Bahçesinden mısır alan 3 kız çocuğunu tekme-tokat dövdü

Posted by

Bolu’da Erdal Y. (55), villasının bahçesinden 3 tane mısır alan 3 kız çocuğunu tekme ve yumruklarla darbetti. 3 çocuk hastaneye kaldırılırken, gözaltına alınan Erdal Y. ise sözünün akabinde özgür bırakıldı.

Olay, Sıhhat Mahallesinde meydana geldi. Tuana B. (12), Amine Su K. (12) ve Fatma Ö. (12), meskenlerine yakın bölgede dolaştıkları sırada bir villanın bahçesinde ekili olan mısırları gördü.

EŞİNDEN MÜSAADE ALDILAR AMA…

Canları mısır çeken 3 kız çocuğu, Erdal Y.’nin eşinden müsaade aldıktan sonra birer adet mısır alıp, daha sonra oyun parkına gitti. Çocuklar mısırları yedikleri sırada Erdal Y. aracıyla parka gelip, 3 kız çocuğuna tekme ve yumruklarla saldırdı.

DÖVÜP KAÇTI

Parkın karşısında bulunan bir apartmanın bahçesinde oturan aileler, çığlık atan çocukların yanına gitti. Bu sırada Erdal Y. aracına binerek olay yerinden kaçtı. 3 çocuğun ailesi çocuklarını kanlar içerisinde görünce, çabucak hastaneye götürdü.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLDU

Darp raporu alınan çocuklar, aileleriyle birlikte polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Erdal Y., emniyetteki süreçlerinin akabinde özgür bırakıldı.

Erdal Y. de çocuklardan hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu. İsimli Tıp Kurumu tarafından çocukların yaşı gereği hırsızlığa yönelim gösteremeyecekleri istikametinde rapor tutuldu. Küçük çocuklar ise yaşanan olay sonrası psikolojilerinin bozulduğunu söyledi.

“KİMSENİN ÇOCUĞU YAŞAMASIN BİZİM YAŞADIĞIMIZI”

Kızı darbedilen Meryem B., şikayetçi olduklarını söz ederek, saldırganın en ağır cezayı almasını istediklerini söyledi.

Meryem B., “Çocuklarımız bir mısır yüzünden darbedildi. Sahiden ne yapacağımı ne diyeceğimi bilmiyorum. Kötü bir biçimde darbedildiler. Kimsenin çocuğu yaşamasın bizim yaşadığımızı. Çocuklarımız mısır almış. Çocukları darbeden bu insan çocukların peşinden otomobille gelmiş. Ben de darbederken gördüm. Gerisinden koştum ancak yetişemedim. Olaylar mahkemeye taşındı. Çocuklara darp raporu alındı. Sonuna kadar gideceğim çocuklar için. Birer tane mısır almışlar. Onu da eşinden müsaade almışlar” diye konuştu.

“RÜYAMDA GÖRÜYORUM, KORKUYORUM”

Darbedilen Amine Su K., olayı anlatarak, “Kuzenimle geziniyorduk. Canımızın çektiği mısırlar vardı. Onlardan 1’er tane aldık. O adamın eşinden de müsaade aldık. Sonra o adam geldi bizi dövmeye. Parkta otururken, bizi darbetti. Vurdu bize, başıma vurdu. Kuzenimin burnuna tekme attı. Kuzenimin burnu kanadı. Her yerine vurdu. Öbür arkadaşımızın da gözüne vurdu. Düşümde görüyorum, korkuyorum” dedi.

“YİNE BANA VURACAKMIŞ ÜZERE BİR HİS VAR İÇİMDE”

Darbedilen Tuana B. de olayın hayaline girdiğini anlatarak, “3 tane mısır için bunun için otomobiliyle gelip bizi dövdü. Bizi dövdü hastaneye gittik. O an canımız istedi. Tekraren burnuma vurdu. Kuzenimin başına vurdu. Dün akşam düşüme girdi. Güya daima yanımdaymış, tekrar bana vuracakmış üzere bir his var içimde” diye konuştu.

Darbedilen çocuklardan Fatma Ö. ise “Bizi dövdü. Dün akşam hayalime bile girdi. Parka gelmeye bile artık korkuyoruz” dedi. (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.