Bethesda Launcher’a veda: Bazı klasikler Steam’de ücretsiz

Posted by

Bethesda, Şubat ayında yayınladığı duyuruyla, oyunlarının bilgisayara indirilmesi ve yüklenmesini sağlayan Bethesda Launcher’ı kapatacağını söyledi. 11 Mayıs’tan itibaren Launcher devre dışı kalacak ve bilgisayar kullanıcıları, oyunları Steam aracılığıyla yükleyebilecekler.

Bethesda, Skyrim Special Edition: Creation Kit ve Fallout 4: Creation Kit adlı oyun geliştirme kitleri de dahil olmak üzere Steam’e 7 yapım ekledi. Bunlar arasında bazı klasik Elder Scrolls RPG’leri de bulunuyor ve eklenen oyunların büyük çoğunluğu ücretsiz indirilebiliyor.

Bu arada Bethesda yetkilisinden çarpıcı Elder Scrolls VI açıklaması!

Bazı Elder Scrolls oyunları Steam’de ücretsiz

Bethesda Softworks’un Steam sayfasına, az bilinen iki yan ürünü Redguard ve Battlespire dahil olmak üzere, Elder Scrolls serisinden beş klasik oyun eklendi. Oyunları aşağıdaki listede bulabilirsiniz:

The Elder Scrolls ArenaThe Elder Scrolls II: DaggerfallWolfenstein: Enemy TerritoryThe Elder Scrolls Adventures: RedguardAn Elder Scrolls Legend: Battlespire elder scrolls

Listedeki ilk üç oyun indirmesi ve oynaması tamamen ücretsizken, The Elder Scrolls Adventures: Redguard ve An Elder Scrolls Legend: Battlespire ise Steam Türkiye’de 30,00 TL’ye satılıyor. Bu iki oyunun orijinal fiyatı 6 dolar (yaklaşık 90 TL). Ancak Steam’in yerel fiyatlandırma politikası doğrultusunda daha ucuza alınabiliyor.

Bethesda Launcher kullanıcıları ne yapacak?

Bugünden itibaren Bethesda.net Launcher kulanıcıları, kitaplığı Steam’e aktarabilecekler. Bethesda’da sahip oldukları tüm oyunlara tamamen ücretsiz erişebilmenin yanı sıra, mevcut satın alımlar Steam’e aktarılabilecek. Ayrıca birçok oyunun kaydı da aktarılacak, ancak bazılarını manuel olarak kopyalamak gerekecek.

Bu arada PlayStation ve Xbox gibi konsollara geçilemeyeceğini de belirtmekte fayda var. Resmi açıklamaya göre Bethesda.net hesap bilgileri yalnızca PC’ye aktarılabiliyor. Bununla birlikte Steam dışında başka bir platform da desteklenmiyor. Son olarak oyunlara erişmek için Bethesda.net hesabına hala ihtiyaç duyulacağını hatırlatalım.

Aynı zamanda Steam açıkladı: İşte haftanın en çok satanlar listesi!

Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda veya SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.