Bu Meme Coin Yatırımcısı Kısa Sürede Servet Kaybetti!

Kripto para piyasasında meme coin yatırımlarından kısa sürede zengin olma hikayelerine tanık oluyoruz. Bununla birlikte, bu hikayeler hiçbir zaman tek yönlü değil. Aynı zamanda kısa sürede servet kaybetmek de mümkün.

Meme coin yatırımları her zaman kazandırmaz!

On-chain veri takipçisi Lookonchain, son günlerin çok konuşulan meme coin’i LADYS’e yatırım yapan bir trader’ın kısa sürede ciddi para kaybettiğini paylaştı. Buna göre, trader bahse konu token’de 2 trilyon adet satın aldı. Bunun karşılığında ise 174 ETH, yani yaklaşık 321 bin dolar ödedi. Ancak, talihsiz trader, fiyatın düşmesi üzerine elindeki tokenleri yalnızca 73,5 ETH’ye yani 130 bin dolara satabildi. Böylece trader, bu işlemlerinden yaklaşık 19 bin dolar kaybetti. Bu konuda Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

Meme coin satın almak risklidir. Paranızı güvende tutun! Bu adam LADYS’de 100 ETH (190 bin dolar) kaybetti. http://Gate.io adresinden 174 ETH (321 bin dolar) çekti ve 0,0000001504 dolardan 2 trilyon LADYS satın aldı. Daha sonra sadece 0,00000006142 dolar fiyattan 73,5 ETH’ye (130 bin dolar) sattı.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, söz konusu meme coin’i LADYS kısa sürede rekor artış kaydetti. Çıkış zamanını kollayan yarımcılar kar almaya başlayınca meme coin fiyatı aynı şekilde düşüş gördü. Bu doğrultuda LADYS, yoğun satışın ardından yaklaşık %90 değer kaybetti. Bu arada meme coin’i basın zamanında günlük bazda %45 artış kaydetti.

LADYS potansiyel fiyat düşüşü yolunda, işte nedeni

Meme coin’leri çevreleyen belirsizlik, on-chain işlemlerden gelen yeni açıklamalar göz önüne alındığında daha korkutucu hale geliyor. Kripto piyasası analiz ve içgörü sağlayıcısı Lookonchain tarafından sergilendiği üzere, yaklaşık dokuz adres farklı borsalara yaklaşık 26 milyon dolar değerinde toplam 3,7 trilyon LADYS token aktardı.

Paylaşılan grafiğin ekran görüntüsüne göre, LADYS’nin fiyatı her transferden sonra düştü. Ayrıca, bu da analiz sağlayıcısını tokenin düşüşünün potansiyel olarak önceden tahmin edilebileceğini beyan etmeye iten bir eğilim oldu. LADYS token kısa süre önce ortaya çıktı. Bu haftanın başlarında Elon Musk’ın bayan meme hakkında tweet atarak varlığın fiyatını %12.000’den fazla artırmasıyla kitlesel bir popülerlik kazandı. Bu artış, Elon Musk tweet’i yayınlanmadan hemen önce tokenı satın alan bazı hesaplarla bağlantılıydı. LADYS şu anda, daha önce onu saran hype’ın soğuması gibi görünen büyük bir fiyat düşüşünde. Bu yazı sırasında meme coin haftalık bazda %87’den fazla düşüş gösterdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir