Bu toprakların rahmeti, dans ile birleşince gençler kendini dansla söz etti

Posted by

Mustafa Erdoğan ve grubu o denli hoş işler yapıyor ki, Anadolu’nun bağrından “Sarı Gelin” türküsünü Kafkas dansı ile sentezliyor, ritmik jimnastik ile biçimleyip, bir anda izleyiciyi fonda pancar motorları ortasında Karadeniz’e ağ attırıyor. Uzun yıllardır emek veriliyor fakat bu sefer öğrenciler ortasında ilkokul öğrencileri de var. Miniklerden birinin ayakkabısı dans sırasında fırlayınca, hiç ağlamadan, moralini bozmadan o denli hoş alıp, giyiyor ve dansına devam ediyor ki işte spor ve müziğin birey üzerinde özgüven tesiri. Kimisi de o kadar çok güveniyor ki grubun hepsi sahneden inerken bir tanesi perdenin ardına inmemek için saklanıyor. Ve o çocuk herkesi doğallığı ile güldürüyor.

KARDELENLER DE ARALARINDA

Tam bir kültür mozaiği sunan Anadolu Ateşi’nin içinde bu yıl “Her eğitimli bayanın Cumhuriyet’e borcu var” diyen Prof. Dr. Türkan Saylan’ın “Kardelen”leri de var. Zorba’dan Karadeniz’e ne de hoş performans sergiliyorlar.

Mustafa Erdoğan’a yoğunluk ortasında sorduk, “Gençler önümüzdeki dönem bu yıl başladıkları eğitime devam edecekler” dedi. Hem görsel, hem işitsel şov “Hayat Bayram Olsa” ve Barış Manço müzikleri eşliğinde öğrencilerin sevinç çığlıkları ile tamamlanırken şimdiden gelecek yıl öğreneceklerinin heyecanı vardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.