CHP İstanbul Vilayet Sekreteri Oğuz Kemal Yakar: Seçim için 61 bin kişilik takım hazır

Posted by

CHP İstanbul Vilayet Sekreteri Oğuz Kemal Yakar, seçim çalışmaları, İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen karar ve sonrasında CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun davetiyle İstanbul’da yapılan ‘Milletin Sesi’ mitingiyle ilgili Cumhuriyet’in sorularını yanıtladı.

Yakar, “Genel liderimizin söylediği üzere vilayet liderimiz Canan Kaftancıoğlu’dur. İstanbul örgütü Kaftancıoğlu’nun yanındadır. Biz siyasi seyahatimizi iktidar partisinin muhalefet partileri üzerine yaptığı planlara nazaran değil, kendi inandığımız doğrular ve topluma katacağımız yararlara nazaran belirleriz. Canan liderin davasının açıklanmasından sonra genel liderimizin tüm milletvekillerimizi İstanbul’a hakikat yola çıkmalarını söylemesi ve İstanbul vilayet örgütünün burada toplanması çok değerli. Partinin vilayet liderine bu kadar yüksek düzeyde sahip çıkması, iktidarın yargı üzerinde kurduğu vesayete bir vilayet lideri ya da üyesini feda etmeyeceğini söylemesi ve Bursa’daki mitingi İstanbul’a alması Türkiye’de adalet arayan herkese umut oldu” dedi.

“BU TARİHLERDE GİZLİ”

Kaftancıoğlu hakkında verilen cezanın siyasi bir karar olduğunu söyleyen Yakar, “İlk soruşturma vilayet lideri olduktan iki gün sonra açıldı. Bir gün sonra Cumhurbaşkanı küme toplantısının büyük bir kısmını Canan lidere ayırdı. Genel seçimden 12 gün evvel Adalet Bakanlığı, Kaftancıoğlu hakkında soruşturma müsaadesi verdi. Alelade tarihler değil. İki seçim ortası 22 Mayıs 2019’da iddianame hazırlandı. 27 Mayıs 2019 iddianame kabul edildi. Birinci duruşma tarihi ise ikinci seçimin beş gün sonrasına verilmiş. Resmen sopa gösteriyorlar. 23 Haziran seçimlerinin yıldönümünde istinaf mahkemesi, birinci temyiz kademesinde evrakın reddiyle ilgili, ‘Ben bunu görüşmem mahallî mahkemenin dediği benim için kabuldür’ diyor. Siyasi dava dememizin sebepleri bu tarihlerde zımnî. Bu kadar tesadüf olamaz. Canan lider üzerinden aslında tüm Türkiye’deki muhalefete bildiri verilmek isteniyor. Mahallî seçimden evvel Erdoğan, ‘İstanbul’da teklersek, Türkiye’de tökezleriz ona nazaran çalışın’ dedi ve İstanbul’u kaybettiğini gördü. Kaybettikten sonra da bu gün Canan Lider üzerinden yarın İBB Liderimiz Ekrem İmamoğlu’nun hakkında açılan bir dava var. Onda da siyasi yasak talebi var. Türkiye’de bu davanın bir vicdanları kanattığını düşünüyorum” diye konuştu.

57 BİN SANDIK VAZİFELİSİ

Yakar, “ÖBEK çalışmamızda, 400 seçmeni bir partilimiz hane hane geziyor, problemlerini dinliyor ve bunları not alıyor. Şu an Canan liderin gündeminde ÖBEK çalışması var. Davanın getirdiği nokta bizi ÖBEK çalışmasında daha fazla motive etti. Artık artık bir fazla çalışmak durumundayız. Canan Liderin tek gündemi var, o da önümüzdeki seçim. Vilayet binamızda bir davet merkezi kurduk. Canan Lider ve bu idare seçim yokken de seçim varmış üzere çalıştı. İstanbul’da şu an her okula iki tane avukat teyidimiz var. Yaklaşık 4 bin avukat ve 57 bine yakın asil ve yedek sandık görevlimiz şu anda vazifeye hazır. Sandıklardan tutanağı alıp partiye teslim edecek büyük bir partili ordusu var. Yarın seçim olacakmış üzere hazırız ve çalışmaya devam ediyoruz. Birinci maksadımız, İstanbul’da 4 milyon 481 bin 125 hane var. Hepsini ziyaret edeceğiz. İstanbul’da 26 bin 839 tane ÖBEK sorumlumuz var. Yurttaşın problemlerini sokak sokak gezerek dinliyoruz. Kararsız seçmenin neden bize yönelmesi gerektiğini ölçüyoruz” sözlerini kullandı.

“GENÇLERİN İLGİSİ YOĞUN”

Gençlere ulaşmak için çalımalar yürüttüklerini söyleyen Yakar, “ilk sefer oy kullanacak gençlere ulaşıyoruz. Gençlerin hem partimize hem de 6’lı masaya ve oradaki çalışmalara ilgisinin ağır olduğunu görüyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.