CHP’li vekillerden AKP’ye ‘köprü’ reaksiyonu

Posted by

Elazığ ile Tunceli ortasındaki her gün 3 bin aracın feribotla Tunceli’ye geçmek zorunda kaldığı ulaşım sorunu hala çözülemedi. CHP Milletvekilleri Gürsel Erol ve Polat Şaroğlu, Pertek İskelesi’nde açıklama yaparak AKP iktidarına reaksiyon gösterdi. CHP’li Erol, AKP’lilerin her seçim devrinde köprü kelamı verdiğini hatırlatarak “Bu köprünün bugüne kadar yapılmamış olması hüzün verici” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Başbakan olduğu devirde, Tunceli ziyareti sırasında Pertek’e köprü kelamı vermesine karşın yıllardır yapılmayan ve binlerce vatandaşın mağdur olduğu Pertek İskelesi’nde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ortak basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasına Pertek Belediye Lideri Ruhan Alan, Hozat Belediye Lideri Seyfi Geyik, CHP Elazığ Vilayet Lideri Coşkun Çağlar Duran ve parti yöneticileri katıldı.

“İKTİDAR PERTEK KÖPRÜSÜ KELAMINI UNUTTU”

Yaklaşık 50 yıldır siyasetçilerin köprünün yapılacağına dair vaatlerinin olduğunu belirten CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Özellikle 20 yıllık Ak Parti iktidarı periyodunda Elazığ’da yapılan Ak Parti’nin her mitinginde cumhurbaşkanımız ve ondan evvel başbakan sıfatıyla yapılan her mitingde birinci başta Elazığ ve Tunceli’ye verilen müjde Pertek köprüsünün yapılacağına dairdi.

Her seçimde Pertek köprüsü iktidar tarafından gündeme gelir sözlerde bulunulur lakin ne yazık ki seçim bittikten sonra verilen öbür kelamlar üzere Pertek köprüsünün yapılması da kelamı unutulur ve hemşerilerimiz bu rezilliği çekmeye devam ederler. Feribot iskelesinde sıra bekleme müddeti yaklaşık bir buçuk saat. Beşerler feribota binip karşıdan karşıya geçmek için beşerler bir buçuk saat beklerler. Bu inanılmaz bir zahmet.

Türkiye’nin birçok noktasında geçiş garantisini veren köprülerden araçlar geçmediği halde kamu bütçesinden araçların paraları karşılanırken burada inanılmaz bir yoğunluk olduğu halde bu köprünün bugüne kadar yapılmamış olması keder verici. Bu köprünün CHP iktidarı devrinde kalkınmada öncelikli pilot vilayetler ortasına alınacak olan Elazığ’da ve Tunceli’nin bir bütünlüğü olarak birinci projemiz olacak ve ilin ekonomik kalkınması sağlanacak.

Önümüzdeki ay bütçe görüşmeleri başlayacak mecliste biz her ne kadar bu projenin gerçekleşmesiyle ilgili genel liderimiz bunu kamuoyuna açıklayacaksa da yatırım programına alınmasına yönelik gündeme getireceğiz” diye konuştu.

“SORUNU GÖRMEMEZLİKTEN GELMEYE DEVAM EDİYORLAR”

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ise, “Her yıl meclisteki bütçe görüşmelerinde Pertek köprüsünün yapılmasıyla ilgili taleplerimizi diler getirirken burada da birkaç defa basın açıklaması yaparak insanların sıkıntısını gösterdik. Ancak daima bu sorunu lisana getirmemize karşın görmemezlikten gelinmeye devam ediliyor.

Beşli çeteye para kazandırmak için Osmangazi Köprüsünü yapan hükümet Akdeniz’i Karadeniz’e bağlayan ülke iktisadına önemli katkı sağlayacak olan bir projeye inat ediyor ve tekraren burada kelam vermesine karşın bu köprü yapılmadı. Bu köprüyü yapmak bizim iktidarımıza nasip olacak” sözlerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.