Disney+ yayın hayatına başladı: Tepeye oynuyor

Posted by

Dijital platform Disney+ evvelki gün yayın hayatına başladı. Bu başlangıç da birebir günün akşamında dev bir partiyle kutlandı. Aslına bakarsanız Disney+ Türkiye’ye büyük bir yatırımla girdiğinin sinyalini her yerde görebileceğiniz reklam afişleri ve geçen haftaki basın toplantısıyla vermişti. Netflix’in etkinliklerinden alışık olduğumuz çok para harcandığı aşikâr olan o görkem, Disney+’nın evvel basın toplantısı, sonra da açılış partisinde daha da ziyadesiyle görüldü. Dorukta olmayı hedeflediği muhakkak olan Disney+, üç yıldır İstanbul’da konser vermeyen Tarkan’ı da tekrar sahnelere döndürdü.

Dijital platform denince akla birinci olarak Netflix gelse de Disney+’nın bu yatırımlarıyla tahtı zorladığı yorumları yapılıyor. Uzun yıllardır daima büyüyen Netflix artık üye sayısında düşüş yaşar hale geldi. Disney+ ise 2019’da yayın hayatına başladı ve süratle büyümeye devam ediyor. Şubat 2022 prestijiyle dünyada 129 milyon üyeye sahipler. Netflix’in yeni üye sayısı 220 milyon civarında. The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, geçen haftaki basın toplantısında, “Aralık 2020’de, 2024 mali yılı sonuna kadar dünya genelinde 230 ila 260 milyon ortası fiyatlı Disney+ üyesine ulaşacağımıza dair varsayımlarımızı paylaşmıştık. Bu sayının da varsayımlarımızı aşacağını düşünüyoruz” demişti.

Disney+’nın çok büyük bir koleksiyonu var. 1000’den fazla sinema ve 16 binin üzerinde kısımdan oluşan 400’den fazla dizi, belgesel, özel içerik arşivi bulunuyor. Bu koleksiyon bile tüm dünyada platformun ilgi görmesi için kâfi. Dünyanın en çok izlenen Marvel sinemaları Disney bünyesinde. Her mevzuda “en”leri koleksiyonunda bulunduran Disney+ Türkiye’nin en çok izlenen serisinin son sineması Recep İvedik 7’yi de yayımlayacak. Türkiye’nin bir numaralı yıldızı Tarkan’a da özel bir konser verdiren platform katiyen tepeye oynuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.