Eskişehirspor’un borcu 287 milyon lira

Posted by

Gelecek dönem TFF 3. Lig’de çaba edecek Eskişehirspor’un lideri Mehmet Şimşek, kulübün toplam borcunun 287 milyon lira olduğunu bildirdi.

Şimşek, Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde idare konseyi üyeleri ile 27 Mayıs Cuma günü yapılması planlanan olağan mali genel şura ve inanılmaz seçimli genel heyet öncesi basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Eskişehirspor’un TFF 3. Lig’e düşmesinden duyduğu üzüntüyü lisana getiren Şimşek, şöyle konuştu:

Tüm Eskişehirspor topluluğundan özür diliyorum. Kulübe geldiğimizde ortada bir kadro yoktu. Süratlice bir kadro kurarak, kampa göndermeyi başardık. Altyapıya transfer yasağını kaldırmak için FIFA belgeleriyle ilgilendik. Karşı karşıya kaldığımız birçok puan silme cezasını tekrar ödemeler yaparak durdurmayı başardık. Çok büyük borçları olan bir kulübü yönetmek güç ve bu yıl çok zorlandık. Kulübümüze bu sene sağladığımız sponsorluk ve reklam katkılarının yüzde 90 üzere bir kısmını kent dışından bulduk. Eskişehirspor’un ismi kent dışında bu kadar pahalıyken, kentimizden dayanak görememesini anlamıyoruz.

Şimşek, kongre kararı aldıklarında Eskişehir’in yönetimcilerinin ortak bir paydada buluşup, bir tahlil yolu sunmalarını istediklerini fakat bunu başaramadıklarını kaydetti.

Kongreye katılmak için liste yapan adayların olduğunu duyduklarına değinen Şimşek, “Kulübümüzün toplam borcu 287 milyon liradır. Bizim kederimiz kulübü bizim yönetmemiz değil, ortak bir paydada kulübümüzü kurtarmaktır. Eskişehirspor, Eskişehir’in en büyük markasıdır” tabirlerini kullandı.

Kulüp lider yardımcısı ve mali asbaşkanı Özgür Marankoz ise geçen yıl yapılan mali kongrede Euro kuru 10,16 lirayken kulübün borcunun 250 milyon lira olarak açıklandığını anımsatarak, “Euro kuru yüzde 70 artmış olmasına karşın, kulüp borcumuz 350 milyon lira bantlarına çıkabilecekken, yapılan ödemelerden ötürü 287 milyon olarak tutulabilmiştir. Yapılan ödemelere karşın kulübümüzün borcunun yükselmesinin sebebi budur” değerlendirmesinde bulundu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.