Esnaftan Bakan Nureddin Nebati’ye madeni para talebi

Posted by

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, çeşitli temaslar ve ziyaretlerde bulunmak üzere Isparta’ya geldi. Isparta Valiliği’ni ziyaret eden Bakan Nebati’yi Vali Aydın Baruş, AKP Vilayet Lideri Osman Zabun, AKP Milletvekili Recep Özel, Isparta Belediye Lideri Şükrü Başdeğirmen ve kamu çalışanları karşıladı. Vali Baruş ile görüşen Bakan Nebati, sonra esnafı ziyaret etti.

“KOŞTUR BOZUK PARA ARIYORUZ”

Bakan Nebati, onarımı devam eden tarihi Üzüm Pazarı, Mimar Sinan Camii yanı ve Mimar Sinan Caddesi’nde esnafla görüşürken, tavuk döner satışı yapan esnaf, madeni para talebinde bulundu. Esnaftan biri, “Sayın bakanım, esnaf olarak madeni 50 kuruş ve 1 lira problemi çekiyoruz. Piyasaya çokça 1 lira ve 50 kuruş salınsın hatta 5 liralık madeni para basılsın. Artık bankaya gittik, orada da yok. Koştur, koştur bozuk para arıyoruz” dedi.

Bakan Nebati’nin “Biraz basalım mı?” diye sormasının akabinde çalışan da “Kağıt para yerine 5 lira, 1 lira âlâ olacak. Yağdıralım, ne olacak?” dedi. Bakan Nebati ise gülerek “Yağdıralım” karşılığını verdi.

“ISPARTA ESNAFI İKRAMI SEVİYOR”

Bakan yardımcısıyken de Isparta’yı ziyaret ettiğini anlatan Bakan Nebati, esnafın ikramı ve armağan vermesi üzerine, yanındaki AK Parti Isparta Milletvekili Recep Özel’e, “Isparta esnafı hakikaten çok cömert. İkram etmeyi seviyor. Son geldiğimde pandemi yeni bitmişti işler o kadar makus olmasına karşın yeniden bol bol izzet-i ikramda bulunmuşlardı. Bugün tekrar herkes bir şeyler ikram ediyor” dedi.

“ÖTV’SİZ TAKSİ İSTEĞİ”

Bakan Nebati, ziyaret ettiği taksi durağında da esnafla sohbet etti. Esnaftan birinin “Sayın bakanım daha evvel ÖTV’siz taksi imkanı sağlamıştınız, çok sevinmiştik. Tekrar bu türlü bir imkan sağlasanız çok memnun olacağız” kelamları üzerine Nebati, bunun şimdilik mümkün olmadığını söyledi.

Bakan Nebati, sohbet ettiği esnaf ve yolda gördüklerine, yanındaki AK Parti’nin Ispartalı yöneticilerini göstererek, “Tanıyor musunuz?” diye sordu. Belediye lideri ve milletvekilini tanıyıp, Vilayet Lideri Osman Zabun’u tanımayanlara Bakan Nebati, “Bak lider test etmiş oldum. Seni fazla tanımıyorlar, ona göre” diye espri yaptı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.