Galata Kulesi önünde kendini yaktı

Posted by

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Galata Kulesi Meydanı’nda bir kişi kendini ateşe verdi. Ağır yaralanan kişi hastaneye kaldırıldı.

DHA’nın haberine nazaran, saat 18.30 sıralarında Galata Kulesi Meydanı’nda gelen ve elinde asası bulunan kostümlü bir kişi, bir müddet kule etrafında dolaştı. Kendisiyle fotoğrafa çektirmek isteyenlerle fotoğraf çektirdi.

Daha sonra üzerine yanıcı husus döken kişi kendini ateşe verdi. Bir otelin çalışanları yangın tüpüyle yanan bireye müdahale etti. Olay yerine sıhhat ve polis grupları sevk edildi.

Ağır yaralanan ve isminin Abdullah Cihat Turan Pekpak olduğu öğrenilen kişi ambulansla Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Bir kafenin çalışanı Fikret Görgüç, “Birden kendi kendini yaktı ateşe verdi. Hiçbir şey söylemedi. Direk yaktı. Sonra otelin vazifelileri söndürdü. Durumu ağırdı çok berbattı. Herkes görüntü çekme peşindeydi” diye konuştu.

Bir kestaneci ise “Ben tam göremedim. Kendini yaktı. Buralarda dolaşıyor muydu bilmiyorum fark etmedim. Bir anda alev alev yandı” dedi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.