Haber spikeri Hasret Sarıkaya Yurt’a veda

Posted by

Göğüs kanseriyle gayretine yenik düşen haber spikeri Hasret Sarıkaya Yurt son seyahatine uğurlandı.  

NTV haber spikeri Hasret Sarıkaya Yurt, dört yıldır tedavi gördüğü göğüs kanserine yenik düştü ve dün ömrünü yitirdi. Bir çocuk annesi 39 yaşındaki Yurt için Ataköy 5. Kısım Camii’nde cenaze merasimi düzenlendi. Cenazede Yurt’un eşi Yiğit Yurt taziyeleri kabul etti.

Cenazeye başarılı spikerin ailesi, sevenleri ve meslektaşları katıldı. Hasret Sarıkaya Yurt’un annesi Pervin Sarıkaya, kızının tabutuna sarılıp ‘Kır çiçeğim, çiçeğini bize bırakıp gitti’ diyerek ağladı. Yurt’un cenazesi öğlen vakti kılınan namazın akabinde Büyükçekmece Mezarlığı’nda toprağa verildi.

“HEPİMİZE ÖRNEK OLACAK BİR İSİMDİ” 

Hasret Sarıkaya Yurt’un meslektaşı Cem Öğretir, “İnsanın kendisine ağabey dediği birinin kendisinden evvel vefat etmesi sahiden çok acı verici. Meslek için en uygun isimlerden biriydi zira güler yüzlüydü. Hasret hem düzgün niyetiyle hem hayata bakışıyla, duruşuyla, aslında hepimize örnek olacak bir isimdi” dedi.

“YETER Kİ SİZ ÜZÜLMEYİN DERDİ” 

Mesai arkadaşı Burcu Kaya da, “Muhteşem bir çalışma arkadaşıydı. Harika bir kardeşti. Özlem’in gidişi hepimizi çok sarstı. Hastalığında bile ben düzgünüm, kâfi ki siz üzülmeyin kederi. Onu çok özleyeceğiz”  diye konuştu.

Burak Özcan ise, “10 yılı aşkın müddettir birlikte çalışıyorduk. Bu 10 yıl boyunca daima sevecen, daima yardımsever, güzel kalpli, uygun bir insan hangi özellikleri taşırsa onların hepsini taşıyan bir insandı.  Çok acı bir gün, ailemizin bir kesimini kaybettik” dedi.

GÜLER YÜZ KONUSUNDA TEKTİ

Mesai arkadaşlarından Erhan Yılmaz, “O kadar disiplinli ağır başlı, işini o kadar uygun yapıyordu ki hayran kalmıştık. Mesleğimizde tanıdığım en naif, en güler yüzlü, işini en çok ciddiye alanlardan bir tanesiydi ancak güler yüz konusunda tekti” tabirlerini kullandı.

TELEVİZYON HABERCİLİĞİ İÇİN BÜYÜK KAYIP

Seda Öğretir ise, “Türk televizyon haberciliği için büyük bir kayıp. Son dakika yayıncılığının bence efsanesi ve bir numarasıydı. Yeni meslektaşların ondan öğreneceği çok şey vardı. Bir an olsun dün paylaştığım o anların gerçek olabilme ihtimalini düşünmemiştim” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.