Hatay’da Suriyeli bebeğin hastalığına teşhis aranıyor

Posted by

Suriye’den 2013 yılında Hatay’ın Reyhanlı ilçesine yerleşen İsmail ailesinin 4 çocuğunun en küçüğü olan 14 aylık Abdurrahman İsmail, bedeninde siyah leke, sırtında ise kitlelerle dünyaya geldi.

Aile birçok hastaneye başvurdu lakin çocuğa teşhis konulamadı. Anne Fatma ile baba Hedi İsmail maddi imkansızlıklar nedeniyle bebeğin tedavisini yaptıramadıklarını söyledi.

“Acı çektiğini hissediyorum”

Çocuğunun rahatsızlığını gözyaşlarına boğularak İHA’ya anlatan anne İsmail, “Abdurrahman Reyhanlı’da doğdu. Doğuştan bedeninde siyah lekeler ve kitleler vardı. Ne olduğunu anlayamadık. Maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavisini yaptıramadık. Oğlum daima kaşınıyor. Rahat uyuyamıyor. Acı çektiğini hissediyorum. Bir an evvel tedavi edilmesini ve sağlıklı olmasını istiyorum. Maddi imkansızlık nedeniyle elimizden bir şey gelmiyor.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Hatay Vilayet Sıhhat Müdürlüğü tarafından Abdurrahman bebek Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildiği hastalığın teşhis çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.