İktidarın davetiyle dolar bozdurmuştu; Hükümet bizi çarptı!

Posted by

‘Kur Muhafazalı Mevduat’ın (KKM) AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasından 6 ay sonra Türk Lirası, döviz karşısında KKM’nin açıklandığı günlerdeki durumuna geri döndü.

Euro kuru 17 TL’yi, kuru ise 16 TL’yi geçti. 

Halk TV Muhabiri Dilan Alp, Kapalıçarşı’da Kur Muhafazalı Mevduat (KKM) açıklanmadan evvel mikrofon uzattığı yurttaşla tekrar konuştu.

Geçtiğimiz yıl eylül ayında dolar 8,60 düzeyinde iken iktidarın davetiyle dövizlerini bozduran yurttaş, “Döviz artışını bekliyordum. 8.80 TL’yi bulursa bozacağız. Sabah 6’dan beri bekliyoruz. Merkez Bankası’nın faiz indirimini kâr yapmak için bekliyorduk. Biz düşüreceğini biliyorduk. Cumhurbaşkanı söylemişti. Zira faize karşı… Faiz haram olduğu için bankaya yatırmıyoruz. Dolar’a Euro’ya koyuyoruz. O yüzden al sat yapıyoruz” tabirlerini kullanmıştı.

‘HÜKÜMET BİZİ ÇARPTI’

Döviz bozduran yurttaş geçtiğimiz günlerde yine Halk TV tarafından Kapalı Çarşı’da görüntüledi. Muhabirin “poşeti alıp gelmişsin, tekrar bozduracak mısın” sorusuna, “Şu anda dolar bozdurmayı düşünmüyorum. Daha evvel hükümet bizi çarptı. Herkesi çarptı. En çok da dini bütün insan bölümünü çarptı. Faizin haram olduğunu düşündük, hepimizi çarpınca şapa oturduk” şeklinde karşılık verdi

“ONLAR ÖYKÜ KİMSE YEMİYOR O NUMARALARI”

Doları bozdurmak için 30 TL düzeyine gelmesini beklediklerini söz eden yurttaş, ‘Kur muhafazalı mevduata geçmediniz mi?’ sorusu üzerine ise, “Onlar kıssa kimse yemiyor o numaraları” dedi.

Yurttaş ayrıyeten, “Şu anda piyasa allak bullak, kimin ne yaptığı muhakkak değil. Kimseye şu an inanç olmaz ne hükümete, ne muhalefete” halinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.