Jandarma Genel Komutanlığına 912 öğrenci alınacak

Posted by

Jandarma Genel Komutanlığının muvazzaf subay gereksiniminin karşılanması gayesiyle Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesine 200 erkek öğrenci, muvazzaf astsubay gereksinimini karşılamak emeliyle da Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokuluna 712 erkek öğrenci alınacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan ilana nazaran, müracaatlar 1 Temmuz başlayıp, 24 Temmuz günü saat 23.59’da sona erecek.

Adaylar müracaatlarını sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi Başkanlığı İşçi Temin Sistemi (PTS) üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla gerçekleştirebilecek.

İnternet ortamı dışında posta yoluyla yahut şahsen yapılan müracaatlar dikkate alınmayacak.

Başvuruda bulanacakların düzeltilmemiş nüfus kaydına nazaran, 1 Ocak 2022 prestijiyle 21 yaşını bitirmemiş olması (1 Ocak 2001 ve sonrası doğumlular) isteniyor.

Temin koşulları ve öteki ayrıntılar “www.jandarma.gov.tr” ve “www.jsga.edu.tr” adreslerinde yer alan “2022 yılı Jandarma ve Kıyı Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi Müracaat Kılavuzu” ile “2022 yılı Jandarma Astsubay Meslek Yüksekokulu (JAMYO) Müracaat Kılavuzu”ndan öğrenilebilecek.

Başvurusu kabul edilip seçme imtihanlarına katılmaya hak kazanan aday listesi ve imtihanlarla ilgili uygulama temelleri, imtihan merkezi, imtihan tarihi ve öteki tüm duyurular “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” internet adresinden ilan edilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.