Kadıköy’de müsaadesiz yürüyüş yapmak istediler: 106 kişi gözaltında

Posted by

Sosyal medyadan yapılan davetlerin akabinde Kadıköy’de dün akşam saatlerinde müsaadesiz şov yapmak isteyen kümeye yapılan müdahalede 106 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

İstanbul Kadıköy’de dün akşam bir küme müsaadesiz şov yapmak istedi. Polis kümeye müdahalede bulunurken çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Açıklamada, İstanbul Valiliği, olay ait yaptığı açıklamada şu tabirleri kullandı:

*Sosyal medya üzerinden yapılan davetler doğrultusunda, akşam saatlerinde Kadıköy ilçemiz Halitağa Caddesi ve etrafındaki sokaklarda toplanan birtakım şahıslar tarafından, sloganlar eşliğinde yürüyüş yapılmak istenmiştir.

*Yapılan davetler üzerine; Kadıköy Kaymakamlığınca 2911 Sayılı Toplantı ve Şov Yürüyüşleri Kanunu ve 5442 Sayılı Vilayet Yönetimi Kanunu uyarınca, ilçede huzur ve güvenliğin sağlanması, cürüm işlenmesinin önlenmesi, oburlarının hak ve özgürlükleri ile kamu nizamının korunması gayesiyle aksiyonun yasaklamasına karar verilmiştir.

*Toplanan şahıslara güvenlik görevlilerimizce Kadıköy Kaymakamlığı kararı bildirilerek, müsaadesiz yapılan toplantı, şov ve yürüyüşün sona erdirilmesi tarafında defaten ihtarlarda bulunulmuştur.

*Yapılan ihtarlara aldırış etmeyerek güvenlik görevlilerine dirençte bulunan kümeye müdahale edilmiş ve 106 kişi gözaltına alınmıştır. Mevzuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır (DHA)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.