Kılıçdaroğlu: Kavgaysa hengame edeceğiz

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Konya’da Tarımda Çalışan Bayanlar ile Bölge Toplantısı’nda konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ÇABASINI VERECEĞİM: Türkiye’yi sizler değiştireceksiniz. Huzuru, rahmeti sizler getireceksiniz. Her meskende rahmetin olması lazım. Her meskende annenin babanın yetiştirdiği evladı işsizse anne huzur içinde değildir. Her bir annenin huzuru için huzurunuzdayım. Bunun uğraşını vereceğim. Kavgaysa hengame edeceğiz. Çabaysa gayretimizi yapacağız. Bütün çabam bu topraklarda hiçbir çocuk yatağa aç girmesin.

BU SİYASETLE TÜRKİYE BÜYÜYEMEZ: Biz niçin buğdayı dışarıdan alıyoruz? Biz neden arpayı, mercimeği, canlı hayvanı, eti dışarıdan alıyoruz? Bizim topraklarımız yetersiz mi? Güneşimiz, suyumuz var. Konya’dan küçük bir devlet olan Hollanda’nın yıllık tarım ihracatı 180 milyar doların üzerinde. Biz niçin yapmıyoruz? İktidardaki siyaset anlayışı bizim çiftçimizin, üreticimizin kazanmasını istemiyor. Bu siyasetle Türkiye büyüyemez, gelişemez. Artırım üzerine artırım. Çiftçiden ne istiyorsanız siz? Gübreye, elektriğe, ilaca, tohuma, her şeye artırım. Ne üretecek nasıl üretecek bu insan?

BEŞLİ ÇETEDEN ALACAĞIM ÇİFTÇİYE VERECEĞİM: Elektriğe büyük paralar verdiğinizi biliyorum. Beşli çeteler yerine bu ülkenin tarım kooperatifleri, ziraat odası var. Çiftçi kendi elektriğini kendi üretecek. Ektiği eserden hisse alacak. Allah’ın güneşini beşli çeteye teslim etmeyeceğiz. Orayı kamulaştıracağız, çiftçilere teslim edeceğiz. Elektrik elde edeceğiz, tamamını parasız kullanacaksınız. Ayrıyeten elektrikten, buğdaydan gelir elde edeceksiniz. Beşli çeteden alacağım çiftçiye vereceğim.

BENİM EVLATLARIM O DENLİ PARAYLA PULLA OYNAMIYOR: Benim verilmeyecek hesabım yoktur. Ben sizden birisiyim, halktan birisiyim. Ben onlar üzere saraylarda yaşamıyorum. Saraylara gideceğim diye bir gayretim da yok. Benim evlatlarım o denli parayla pulla oynamıyorlar, sarayları gerilerine almıyorlar.

Değişimi yapacak olan bayanlar. Tarlalarda kocalarınızdan fazla çalışıyorsunuz. Niçin sizin sigortanız yok? Neden emekli olamıyorsunuz. Bu kardeşiniz onu yapacak hiç meraklanmayın. Aile Takviyeleri Sigortası getireceğiz. Geliri taban fiyatın altında olan ya da hiç geliri olmayanların bir garantisi olacak. Para bayanın hesabına yatacak. Kocalarınız muhtaç etmeyeceğiz sizi. Bir toplumda bayan ne kadar güçlü olursa toplum o kadar güçlüdür.

MUTFAKLARDA YANGIN VAR BİLİYORUM: Sorunlarınız var biliyorum. Mutfaklarda yangın var biliyorum. Devletin yönetilmediğinin de farkındayım. İktidar sahiplerinin gaflet içinde olduğunun da farkındayım. Bu memlekette yoksulluğu bitireceğim. Bu memlekette fakirliği bitireceğim. Hiçbir anne ‘benim mutfağımda tencere kaynamıyor’ demeyecek. O tencere kaynamıyorsa o anne bilecek ki Kemal Kılıçdaroğlu’nun konutundaki tencere de kaynamıyor. Herkesin huzur içinde yaşamasını istiyorum.” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.