Kılıçdaroğlu, Sedat Peker’in savları sonrası hata duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı! CHP o dilekçeyi paylaştı

Posted by

Altılı masada bulunan partiler, organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker’in savlarıyla ilgili yarın Ankara Adliyesi’nde hata duyurusunda bulunacak. CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, hata duyurusu dilekçesini paylaştı. Hata duyurusunda ismi geçen şahısların 12 milyon TL rüşvet aldıkları savının soruşturulması ve kamu davası açılması talep edildi.

Suç duyurusunda baş şüpheliler olarak eski Sermaye Piyasası Konseyi Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, TOBB üyesi Salik Orakcı yer alıyor. İsmi geçen şahıslara “Rüşvet” ve “İrtikap” cürümlerinden cezalandırılması talep edildi.

Suç duyurusunda şu tabirler yer alıyor:

12 MİLYON TL İSTEDİKLERİ İDDİASI

“Ortaya çıkan tezler ve yayınlanan evraklardan de görüleceği BDDK tarafından el konulduktan sonra TMSF’ye devredilen Bank Asya’nın 16 yıl yöneticiliğini yaptıktan sonra SPK başkanlığı misyonuna getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve kardeşi AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’den(ve benzeri pozisyondaki bir çok iş insanından) haklı talepler kelam konusu olmasına rağmen taleplerini karşılamak üzere 12 Milyon TL’nin üzerinde rüşvet istedikleri sav olunmuştur.

Mine Tozlu Sineren tarafından bu parayı ödenmeyince Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB üyesi Salih Orakçı tarafından rüşvet ağının içerisine yeterlice çekilmiş ve meselelerini çözme vaadiyle Mine Tozlu Sineren’in milyonlarca lira parasının kendilerine aktarılmasını sağladıkları sav olunmuştur. Gerçekten buna ait evraklarda sunulmuştur.

Mine Tozlu Sineren sermaye artırımı sorunu hallolmayınca Salih Orakçı’ya İstanbul 18. icra Dairesi 2020/25929 sayılı evrak numarası ile icra takibi başlatmıştır. ilgili icra müdürlüğüne yazılacak yazı ile 2020/25929 sayılı takip evrakının tüm içeriği getirtilmesini ve bir örneğinin evraka kazandırılmasını talep ediyoruz.

Görüldüğü üzere çeşitli iş insanlarının işlerinin yapılabilmesinin önüne geçip rüşvet talep eden şüpheliler, taleplerinin kabul görmemesi halinde ise “aracılar ve komisyoncular” ile birlikte iş insanlarını sıkıştırıp kendilerine para aktarılmasını sağlamaktadırlar. Mağdurlara rastgele bir çıkış yolu sağlamadan etrafiannı saran şüphelilerin bu aksiyonları ile Rüşvet ve İrtikap cürümlerini net bir halde işledikleri anlaşılmaktadır.

Üstelik 27.08.2022 tarihinde Halk Tv’de yayınlanan Asıl Sorun programına bağlanan Mine Tozlu Sineren tarafından tüm rüşvet savlarının gerçek olduğu tabir edilmiş ve bu olaylan yaşayanın yalnızca kendisi olmadığını birçok iş beşerinin birebir rüşvet ağı ile sarıldığını tabir etmiştir.

“NET BİR FORMDA ORTAYA ÇIKMIŞTIR”

Görüldüğü üzere hem Sedat Peker isimli şahit tarafından paylaşılan bilgi ve evraklar hem de ortaya çıkan argümanları doğrulayan Mine Tozlu Sineren tarafından yapılan açıklamalar, SPK eski Lideri Ali Fuat Taşkesenlioğlu, AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu ve TOBB üyesi Salih Orakcı’nın vazifelerinin ifasıyla ilgili bir işi yapmak için, direkt yahut ortacılar vasıtasıyla, kendisine ve üçüncü şahıslara menfaat sağladıkları münasebetiyle TCK m.252’de düzenlenen Rüşvet hatasını işlediklerini net bir halde ortaya çıkarmıştır.

Öte yandan yeniden tüm bu bilgi ve dokümanlar göstermektedir ki şüpheliler kendilerine fayda sağlamak gayesiyle vazifelerinin sağladığı nüfuzlarını berbata kullanmış ve TCK m.250’de düzenlenen İrtikap Hatasının tüm ögeleriyle oluşmasını sağlamışlardır.

Sonuç olarak Rüşvet, İrtikap ve belirlenecek öteki cürümleri işleyen şüpheliler hakkında tez olarak soruşturma başlatılmasını sonrasında ise kamu davası açılmasının sağlanmasını talep ederiz.

“RÜŞVET ÇARKI BÜYÜK”

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba da mevzuyla ilgili bir paylaşımda bulunarak, “Gülşen için jet süratiyle devreye giren yargı, iki gündür süregelen rezalet silsilesine sessiz kalıyor. Nedenini çok uygun biliyoruz. Tefeci, borsacı, çantacı, pudracı.. Ne ararsan hepsi bunlarda var. Bu türlü pisliğe bulaşmış bir yapı tarihimizde görülmedi. Örgütlü kötülük resmen! Rüşvet çarkı o denli büyük ki, milyarlarca lira kelam konusu. Hakimi uyuşturucu baronu, danışmanı borsa manipülatörü, Bakanı, Vekili, etrafında kim varsa hepsi cürüm makinesi.. Açık söyleyelim: Bu yapının ismi çetedir! ” tabirlerini kullandı.

“SAVCILAR 443 GÜNDÜR NE YAPIYORSUNUZ?”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ise, “İçişleri Bakanı, Sedat Peker’den rüşvet alan siyasetçinin ismini 17 Haziran 2021 tarihinde güya Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Cumhuriyetin Savcıları, 443 gündür ne yapıyorsunuz? Zarfı açmak için buyruk mi bekliyorsunuz?” sorularını sordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.