Muhsin Yazıcıoğlu sorusu Yalçın Topçu’yu ağlattı

Posted by

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER) Genel Lideri Mehmet Ali Çelik ve Genel Lider Yardımcısı Müslüm Aktürk, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Kültür ve Turizm eski Bakanı Yalçın Topçu’yu ziyaret etti.

“TÜRKİYE’DEN MİSLİYLE KARŞILIK GÖRÜR”

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen ziyaret sırasında gündeme ait fikrini açıklayan Topçu, “Hiçbir devlet kendi hukuku dışındaki hukuk sistemlerini yok sayamaz. Ülkeler ortası münasebetlerde karşılıklı hürmet ve çıkarlar temeldir. Aksi tavır ve davranış içinde olanlar, Türkiye’den misliyle karşılık görür.” dedi.

HER ALANDA TAM BAĞIMSIZ GÜÇLÜ TÜRKİYE

Türkiye’nin İstiklal ve istikbaliyle ilgili tarihi hesap içinde olanların beslediği, bölücü, siyasi, ahlaki, ekonomik ve hata örgütlerine, milletin de, devletin de tahammülünün kelam konusu olmadığını belirten Yalçın Topçu, şöyle devam etti:

“Türkiye, bunlara karşı içerde ve dışarda memleketler arası hukukun kendine tanıdığı meşruiyet tabanındaki gayretini kararlılıkla sürdürmektedir.

PKK terör örgütünün, şalvarlı ve mekaplısını, kravatlı ve eteklisini, FETÖ kurmaylarını koruyan ve kollayan ülkelerin yöneticileri kendi başşehirleri ve vatandaşlarının güvenliklerini büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bıraktıklarını iş işten geçmeden anlamalarını temenni ediyoruz.

Türkiye; yediden yetmişe Anadolu kiliminin bütün desenleri ile devleti yönetmesi için yetki verdiği ‘Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetinin yanında, ‘Her Alanda Tam Bağımsız Güçlü Türkiye’ maksadını gerçekleştirmeye kararlıdır.”

MUHSİN YAZICIOĞLU İLE SON GÖRÜŞME 

Yalçın Topçu, ziyaret sırasında, kuşkulu helikopter kazasında vefat eden Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili kendisine yöneltilen bir soru üzerine gözyaşlarına hâkim olamadı.

Merhum Yazıcıoğlu ile hem Milliyetçi Çalışma Partisi (MÇP) hem de sonradan kurdukları Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) birlikte vazife yaptıklarını anlatan Topçu, şunları söyledi:

“Çağlayancerit belediye lider adayımızın ısrarı üzerine Muhsin Lider, Çağlayancerit’teki mitinge katılma kararı verdi.

Ama benim gönlüm razı değildi. Çağlayancerit küçük bir yerdi, büyük yerleri kazanmamızın daha kıymetli olduğunu söylemiştim lakin Muhsin Lider, belediye lider adayımızı kıramayıp kelam verdiği için Çağlayancerit’e gitmişti. Ben de farklı vilayetlerdeki çalışmalardaydım.

TGRT Çağlayancerit mitingini canlı veriyordu. Miting sonrası binmek üzere helikoptere giderken kendisini aradım, işte o helikoptere gerçek yürüdüğü imajdaki telefonla konuştuğu kişi bendim. Meğer son görüşmemizmiş…”

Kahramanmaraş’ta 13 yıl evvel helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisinin (BBP) Kurucu Genel Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişi, kazanın meydana geldiği Keş Dağı’nda anıldı. Türkiye’nin farklı kentlerinden çok sayıda kişi, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kızılöz Mahallesi’nde bir ortaya gelerek, karlı ve çamurlu arazi koşullarında 2 bin 100 rakımlı Keş Dağı’na tırmandı. 

KAYNAK: AA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.