Pandemide artan sıhhat harcamaları bayanlara yeni iş kapısı oldu

Posted by

Pandemide giderek yükselen sağlıklı ömür şuuru, kaynağını tabiattan alan destek edici besin pazarında bayanlara finansal özgürlük getiren yeni iş modellerinin gelişimini hızlandırdı. McKinsey’nin araştırmasına nazaran, dünyada her yıl yüzde 10’a yakın büyümeyle 1,5 milyar dolara ulaşan global sağlıklı ömür pazarında yükselen tüketici harcamaları işgücü gereksinimini da artırdı.

Sıhhati ve zindeliği odağına alan yeni iş modelleri global işgücünün yüzde 47,7’sini oluşturan, Türkiye istihdamından yüzde26,3 hisse alan bayanlara iş ömründe çıkar ve meslek odaklı yeni fırsat kapıları açıyor. Tabiattan aldığı güçle etkin ve sağlıklı bir yaşama rehberlik eden destek edici besin pazarı, yeni iş modelleriyle şimdi çalışma hayatına adım atmayan bayanları işgücüne kazandırıyor.

Global salgının tetikleyici gücüyle dünyada giderek yaygınlaşan sağlıklı ve zinde ömür şuurunun bayanlara finansal özgürlük sağlayan iş modellerinin de gelişimini hızlandırdığını kaydeden Siberian Wellness Türkiye Satış Yöneticisi Enver Coşkunsu, mevzuya ait şu değerlendirmede bulundu: “Kaynağını tabiattan alan destek edici besin pazarına yönelik harcamalar artarken, yeni iş modelleri de bayanların teşebbüsçü ruhuyla birleşerek farklı bir boyut kazanıyor. Sağlıklı ve zinde ömür biçiminin temsilciliğini üstlenen bayanların başrol oyuncusu olduğu iş modelimizle kendi ayakları üzerinde durmak isteyenleri çalışma hayatıyla tanıştırırken hedefledikleri ek gelirlerle de buluşturuyoruz.”

EK GELİR FIRSATI VE ÖDÜLLENDİRME PROGRAMI BİR ORTADA

Genç profesyonellerden mesken bayanlarına, öğrencilerden girişimcilere kadar geniş bir profile sahip bayanlara, danışman unvanı kazandırarak kendi gruplarını kurma, kazandıkları bonuslarla ek gelirlerini artırma fırsatı sunduklarını söyleyen Enver Coşkunsu, “Belirli bir ciroya ulaşanlar, kazandıkları bonuslarla ödüllendirme programı kapsamında konut ve otomobil sahibi olabiliyor. Pazarlama ve satış odaklı eğitimlerle bayanların meslek hayatını şekillendirirken, ticaret yaparken seyahat etme imkanı da getiriyoruz. Bugüne kadar 3 bin danışmanımız başarılı ticari faaliyetlerinin bir getirisi olarak 35 ülkeyi seyahat etti. Aldıkları eğitimlerle meslek adımlarını hızlandıran bayanlar, ek gelirlerini artırırken kısa müddette pazarlama uzmanlığı unvanını kazanarak ticari faaliyetlerini hudut ötesine taşıyabiliyor. Danışmanlarımızın tavsiye ve müşteri davetleriyle yapılan alışverişlerin yüzde 25’i, grup cirosunun yüzde10’u yarar hanelerine yazılıyor” dedi.

GLOBAL SIHHAT PAZARINA VİZYON KAZANDIRIYOR

Sıhhatine ve zindeliğine değer veren tüm bayanların çarçabuk benimseyecekleri bir iş modeline sahip olduklarına değinen Siberian Wellness Pazarlama Yöneticisi Natalia Eromchik ise “25 yılı aşkın müddettir endemik Sibirya bitkilerini kullanarak geliştirdiğimiz sıhhat ve hoşluk eserlerimiz, markamızın görünen yüzünü oluşturuyor. Yılda 360 proje, ayda 160’tan fazla laboratuvar testi ve 200’ü aşkın istekli küme çalışmasına imza atarak geliştirdiğimiz eserlerimizle global sıhhat pazarına vizyon kazandırıyoruz. Parfüm, kozmetik ve destek edici besin alanında hizmet veren Ar-Ge laboratuvarımızda, her gün çok sayıda araştırma yapıyor, yüzlerce bileşeni inceliyor, bilimsel çalışmalarımızla faydalı, tesiri yüksek ve doğallığı kanıtlanmış eserler geliştiriyoruz. Bayanlara sunduğumuz iş modeli de vizyonumuzun bir modülünü oluşturuyor” diye belirtti.

DÜNYANIN EKOLOJİK İSTİKRARI MÜDAFAA ALTINDA

Siberian Wellness’i “Biyolojik olarak etkin bileşenlerin üretiminde engin tecrübeye sahip en uygun uzmanları ve araştırmacıları bünyesinde barındıran bir bilim ve teknoloji şirketi” olarak tanımladıklarını belirten Natalia Eromchik, “Dünyanın ekolojik istikrarını korumak da önceliklerimiz ortasında yer alıyor. BM Sürdürülebilir Gelişme Programı kapsamında geliştirdiğimiz eserlerimizde etraf dostu içerikler kullanarak yeşil teknolojileri destekliyoruz. Eserlerimizin hiçbiri sülfat, paraben, ftalat, yapay renklendiriciler, mineral yağlar ve kokular üzere insan sıhhati ve etraf için tehlike oluşturan katkı hususları içermiyor. Faaliyetlerimize ticari yararın ötesinde toplumsal yarar odaklı yaklaşıyor, kuşağı tükenmekte olan hayvanları, endemik bitkileri ve tabiat mükemmellerini müdafaaya yönelik projeler geliştiriyoruz. Besin Destekleri Üreticileri Birliği üyesi olarak destek edici besin pazarının gelişimini destekliyoruz. Tüm bu faaliyetlerimizle de sağlıklı hayat biçiminin teşvik edilmesi ve eko-kültürün geliştirilmesine hizmet ediyoruz” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.