Sivas’ta esnaf ziyareti yapan CHP’li vekiller ile vatandaş ortasında tartışma

Posted by

Ekonomi Masası için Sivas’a gelen CHP Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Lider Yardımcısı Ahmet Akın, CHP Genel Lider Yardımcısı Prof. Dr. Fethi Açıkel, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, İzmir Milletvekili Bedri Serter, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Uşak Milletvekili Özkan Yalım, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, iktisat masası toplantısının akabinde esnafı gezdi.

“Atatürk’ün partisini ne hale getirdiniz!”

Afyon Sokak ve Atatürk Caddesi üzerinde esnaf ziyareti yapan CHP heyeti bir vatandaştan tepki aldı.

Vatandaşın, “Şimdi CHP’den gelecek kişi bu durumu düzeltebilecek mi? Havadan inme bir şey mi var?” diyerek Faik Öztrak’a soru yöneltti.

Vatandaşın daha sonra “Eski bir CHP yok. Atatürk’ün partisini ne hale getirdiniz ?” demesi üzerine Öztrak, “Atatürk’ün partisi, Atatürk’ün partisidir” şeklinde yanıt verdi. Bu konuşmanın akabinde kelama CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu dahil oldu.

Karasu memlekette her şeyin CHP devrinde olduğunu söyledi.

“Bir vaktin sağcı, solcu, alevi, sünni ayrışımını yapmayın”

Vatandaş ise, “Memleketimizin adamısın seni tanıyorum. Lakin geçmişteki ortama ülkeyi geri götürmeyin. Bir vaktin sağcı, solcu, Alevi, Sünni ayrışımını yapmayın” diye konuştu.

“Tayyip’in tırnağı olamazsın, Demirtaş’ı CHP otobüsünde konuşturdunuz, Madımadık’ı yakanlarla kol kola geziyorsunuz”

Karasu’nun “Kim ayrıştırıyor bu milleti şu an? Tayyip’ten öteki ayrıştıran var mı? 35 insanı niçin yaktınız?” sorusu üzerine vatandaş, “Tayyip’in tırnağı olamazsın, onu bırak sen, kendine gel. Demirtaş’ı burada CHP otobüsünün üzerinde konuşturdunuz. Madımak’ı yakanlarla kol kola geziyorsunuz” karşılığıyla tansiyon yükseldi.

Diğer milletvekilleri ile vatandaşların ortaya girmesiyle tartışma son buldu. Esnaf ziyaretlerinin akabinde heyet kentten ayrıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.