TBMM çalışanı Sezgin Okur ömrünü yitirdi: Ailesi, Okur’un mevtinde ‘ihmal olduğunu’ belirtiyor…

Posted by

TBMM’de yaklaşık 25 yıldır vazife yapan ve gerek milletvekillerinin gerekse gazetecilerin yakından tanıdığı Sezgin Okur, dün geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Edinilen bilgiye nazaran 50 yaşındaki Okur, Meclis Muhalefet Kulisi’ndeki çay ocağında misyon yaptığı sırada, “kendisini düzgün hissetmeyerek, sol kolunda uyuşma” üzere belirtilerle, saat 15.30 – 16.00 ortasında, TBMM yerleşkesinde yer alan Meclis Hastanesi’ne gitti.

Burada Okur’a birinci müdahale yapıldı. Lakin Okur’un, yapılan birinci müdahalede “Tetkiklerde bir şey yok” denilerek, “evine gönderildiği” ileri sürüldü. Okur’un şikayetlerinin devam ettiği, konutuna gittikten bir, iki saat sonra da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını yitirdiği belirlendi. Ailesi ise “Okur’un ihmal nedeniyle ömrünü yitirdiğini” düşünüyor. 

SİYASİLERDEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

O iletilerden kimileri şöyle: 

CHP’li Tuncay Özkan: Meclisimizin emektarlarından Sezgin Okur’u, geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Yeri cennet olsun, ailesine ve sevenlerine baş sıhhati diliyorum. 

TBMM Yönetim Amiri, MHP Ankara Milletvekili Erkan Haberal: TBMM’de misyon yapan mesai arkadaşımız Sezgin Okur, geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sıhhati ve sabırlar dilerim. 

CHP’li Veli Ağbaba: Meclisimizin emektar işçilerinden Sezgin Okur’un hayatını kaybettiğini hüzünle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına baş sıhhati diliyorum. 

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel: Çok uzun yıllar birlikte çalıştığımız Meclisimizin işçilerinden Sezgin Okur’u kalp krizi nedeniyle kaybetmiş olmanın kederini paylaşıyorum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sıhhati diliyorum. 

CHP’li Levent Gök: TBMM’nin güler yüzlü ve çalışkan işçisi Sezgin Okur’un ani vefatından büyük keder duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sıhhati dilerim. 

CHP’li Gülizar Biçer Karaca: Meclis emektarlarından Sezgin Okur’u geçirdiği kalp krizi nedeniyle kaybettiğimiz haberini üzülerek öğrendim. Sezgin Okur’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve çalışma arkadaşlarına baş sıhhati diliyorum. 

MHP’li Lütfi Kaşıkçı: TBMM’den mesai arkadaşımız olan Sezgin Okur’un vefatını büyük bir hüzünle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun. 

İYİ Partili Metin Ergun: TBMM’de muhalefet kulisinde bizlere yardımcı olan Sevgili Sezgin Okur’un kalp krizi sonucu vefat ettiğini büyük bir ıstırapla öğrendim. Merhum Sezgin kardeşime Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabırlar dilerim. 

MHP Genel Lider Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter: Çok üzüldüm. Sezgin kardeşime Allah’tan rahmet, ailesine taziyelerimi ve baş sıhhati temennilerimi iletiyorum. Sezgin, yerin cennet olsun inşallah.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.