TFF Lideri Mehmet Büyükekşi: ‘Hakemlerimizin çok daha dikkatli olmasını istiyoruz’

Posted by

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi yaptığı açıklamada hakemlerle ilgili, “Trabzonspor, geçen dönemin şampiyonu. Birinci maç olduğu için bilhassa bu maça geldik. Futbolcularımıza, hakemlerimize, kulüplerimize bir moral vermek için çiçek ikram ettik. Hakemlerimizin bilhassa bu devir çok daha dikkatli olmasını, bundan sonraki idarelerinde de nasıl başlarlarsa lig bitene kadar birebir formda devam etmesini istiyoruz.” kelamlarını kullandı.

Cüneyt Çakır’ın hakemlik mesleğini sona erdirmesi ile ilgili ise, “Cüneyt Çakır hocamız emekli oldu. Kendisine bilhassa şunu söyledim. Çok hoş bir halde size jübile maçı yapacağız dedim. Bundan sonraki spor hayatına hakem hocası olarak devam edecek. 1 yıllık bir mutabakat yaptık. Cüneyt Hocam, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istediğini söyledi. Sevinçle karşıladık. Tüm hakemlerimize mesleklerinin sonlarında Cüneyt Çakır üzere jübile yaparız.” açıklamasını yaptı.

Süper Lig ve Cumhuriyetin 100. yılıyla ilgili ise Büyükekşi, “Süper Lig her vakit herkesin beklentileriyle başlıyor. 2023, Cumhuriyetimizin ve TFF’nin 100. kuruluş yıl dönümü. Futbolun hoşluklarının konuşulduğu, son derece hoş ve pak, adaletli, eşit, şeffaf ve seyir zevki olan maçlar olmasını istiyoruz. Bu maçların da kazasız belasız bitmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Ülke punının büyük ehemmiyet taşıdığıyla ilgili ise Büyükekşi, “Avrupa’da uğraş edecek ekiplerimiz var. Bu ekiplerimize da Avrupa’da muvaffakiyetler diliyoruz. Ülke puanımız açısından son derece kıymetli. İnşallah bundan sonraki maçlarda da hoş muvaffakiyetler gösterirler. Fenerbahçe 3-0 yendi, Başakşehir 3 tane deplasmanda attı, Konyaspor berabere kaldı. Bu biçimde yollarına devam etmeleri TFF olarak en büyük isteğimiz.” diyerek açıklamalarını noktaladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.