Ümit Özdağ’ın ‘Telefonda küfürleştik’ argümanlarına Soylu’dan cevap: ‘Kamuoyunda açık olarak söylediğim kelamları söyledim’

Posted by

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, telefonda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birbirlerine küfür ettiklerini söyledi. Özdağ ayrıyeten, Soylu’nun kendisinin karşısına çıkacağını tabir etti.

Özdağ’ın açıklaması şu haldeydi:

“Süleyman Soylu biraz evvel telefonda benim sana iftira attırma iletisi atmam üzerine senin başlattığın bir küfürleşme yaşadık. Karşıma çıkacağını söyledin. Haydi bakalım. Yeri ve vakti sen belirle. En son ben belirlediğim vakit kaçmıştın. Haydi görelim yüreğini korkak iftiracı.”

SOYLU’DAN AÇIKLAMA

Van’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Özdağ’ın ‘küfür’ savları hakkında “Eğer meydandaysan kesinlikle ki kazalarla karşı karşıya kalırsın. Bizim işimiz budur, birçok palavrayla, iftirayla, taciz ve tehditle karşı karşıya kalabiliriz. Bizim ağzımıza küfür yakışmaz, hakikat da değil. Biz yalnızca ülkemizi yönetmek için efor sarf etmiyoruz, gelecek jenerasyonlara de bir model olmak durumundayız” dedi.

“KAMUOYUNDA AÇIK OLARAK SÖYLEDİĞİM KELAMLARI SÖYLEDİM”

Soylu şöyle devam etti:

“Velev ki bu türlü bir kusur işlemiş olalım, kişi ne kadar pespaye, aşağı olursa olsun, özür dilerim ben. Lakin bu türlü bir şey kelam konusu değil.

İsimsiz, bilmediğiniz telefonlar geliyordur size de. Geçen Mardin’e giderken bir bildiri geldi, iletide tehdit var, taciz ve iftira var. Telefon açtım, kimsiniz dedim, kendini tanıttı. Bu iletiler ayıp değil mi ya… Sonra konuşma tonunu değiştirdi, ben de televizyonlarda, kamuoyunda açık olarak söylediğim kelamları söyledim, diğer bir kelam söylemedim, telefonu kapattım.”

DAHA EVVEL DE TANSİYON YÜKSELMİŞTİ

Mayıs ayında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bir televizyon programında, Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ hakkında söylediği, “operasyon çocuğu” kelamları sonrası Özdağ, İçişleri Bakanlığı’nın önüne gitmişti.

Alana yaklaştırılmayan Özdağ sonrasında basın açıklaması yapmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.