Üniversite Öğrencilerine “Demokrasi Bileti”: Oy Kullanmak İsteyenlere Ulaşım Desteği

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri yaklaşırken ekonomik sorunlar nedeniyle oy kullanmak için otobüs bileti alamayan üniversiteli gençler için ‘Demokrasi Bileti’ kampanyası başlatıldı. Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) ve CHP Gençlik Kolları ortak bir projeye imza attı.

Demokrasiye biletle katkı

Türkiye Tanıtım Araştırma Demokrasi ve Laik Oluşum Vakfı (TÜLOV) ve CHP Gençlik Kolları proje ile 14 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek seçimlerde oy kullanmak isteyen üniversitelilerin oy kullanacakları şehire gitmeleri amaçlıyor. Enflasyonun durdurulamadığı ülkemizde üniversite öğrencileri barınma, yenmek gibi bir çok sorunla karşı karşıya kaldı.

Otobüs biletlerinin fiyatları öğrenciler için yüksek

Kendi yaşam ihtiyaçlarını karşılayıp eğitim almaya çalışan üniversiteliler için otobüs fiyatları artık ulaşılamaz hale geldi. İlk kez oy kullanacak bir çok üniversite öğrencisi ikamet ettikleri şehre giderek oy kullanmak istemektedir. Üniversite öğrencilerinin yaşamakta oldukları bu sorun CHP Gençlik Kolları ve TÜLOV’u bir araya getirdi.

Nasıl Bağış Yapabilirsiniz?

Bir üniversite öğrencisinin otobüs biletine katkı sunabilmesi açısından ihtiyaç duyulan meblağ en az 500 TL olarak belirlenmiştir. Bu sebeple bağışlar en az 500 TL ve katları şeklinde yapılabilecektir.

Destek olmak isteyenler demokrasibileti.org adresine girerek kredi kartından ya da Ziraat Bankası’daki TR 600001000712455456185003 no’lu IBAN’dan bağış yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir