Yeni Citroen C5 Aircross Türkiye’de: İşte fiyatı

Posted by

Citroen, sevilen modeli C5 Aircross’u bu yılın başlarında makyajlayarak tanıtmıştı. Citroen C5 Aircross, birinci olarak tanıtıldığı 2018 yılından günümüze 325 binin üzerinde küresel satış başarısıyla olduğu kadar iç yer genişliği, modülerliği ve hepsinden kıymetlisi, sınıfında rakipsiz konfor düzeyiyle son derece rekabetçi kompakt SUV segmentinde öne çıktı.

Fransız üretici daha fazla vakit kaybetmeden makyajlı modeli ülkemizde de satışa sunmaya başladı.

Tasarım detayları

Yeni C5 Aircross, ön dizaynındaki yeni çizgilerle markanın şimdiki tasarım lisanını muvaffakiyetle yansıtıyor.

Dikey tasarım ayrıntıları aracın çağdaş görünümünü kuvvetlendirirken, genişlik algısını da artırıyor. LED teknolojili stoplar, piyano tuşu dizaynıyla 3 boyutlu görünüm tesirini güçlendiriyor.

Bunun yanında yeni 18 inç elmas kesitli alaşım jantlar aracın her yol şartıyla başa çıkabilecek güçlü SUV duruşuna katkı sağlıyor.

Dış tasarımı daha itibarlı ve alımlı hale getirme atağının akabinde, yeni C5 Aircross’un iç dizaynına da daha dinamik ve rafine bir görünüm kazandırıldı.

C5 Aircross, ön konsol üzerinde süzülüyor üzere görünen ve daha çağdaş bir yolcu kabini görünümü sağlayan 10 inçlik yeni bir dokunmatik ekranla donatılıyor.

Ayrıca büsbütün kişiselleştirilebilir 12,3 inçlik dijital ekran; navigasyon haritası, faal sürüş dayanak sistemleri üzere tüm temel ve kişiselleştirilebilir bilgileri direkt şoförün görüş alanına getiriyor ve sürüş güvenliğini destekliyor.

C5 Aircross, C4 ve C5 X ile kullanıma sunulan yeni kuşak Citroen Advanced Comfort koltuklarla konforu en üst düzeye çıkarıyor.

Sürücü ve ön yolcu tarafında sunulan ısıtma ve masaj fonksiyonları, lüks algısının sınıf standartlarının üzerinde yaşanmasını sağlıyor.

Yeni C5 Aircross, dur-kalk fonksiyonuna sahip Uyarlanabilir Sürat Sabitleme Sistemi ve Etkin Şeritten Çıkma Uyarısı sistemini birleştiren 2. Düzey otonom sürüş sistemi Otoyol Sürüş Yardımcısı dahil olmak üzere kompakt SUV segmentinde sunulan 20 öncü sürüş dayanak sistemini bünyesinde barındırıyor.

Motor seçenekleri

Standart olarak EAT 8 ileri otomatik şanzıman sistemi kullanacak modeller, 1.5 litrelik BlueHDi ya da 1.6 litrelik PureTech motorları ile tercih edilebilecek. Motorlar sırasıyla 130 ve 180 bg güç üretebiliyor.

Türkiye fiyatı

2 farklı motor ve 3 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulacak makyajlı C5 Aircross, lansmana özel 869 bin TL’den başlayan fiyatlarla karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.