Açık giyinip yayın açarak milyonlar kazananlara kötü haber!

Değişiklik, şirketin içerik oluşturucuların “düzgün şekilde etiketlenmiş” cinsel içerik yayınlayabileceğini söylemesinden birkaç hafta sonra gerçekleşti.

Şirket, yayıncıların dikkatlice yerleştirilmiş nesnelerle, sansür çubuklarıyla veya kamera açılarıyla çıplaklığı “ima etmesine” yanıt olarak yeni dili topluluk kurallarına ekledi. Twitch şartlarına ilişkin güncelleme bugün yürürlüğe giriyor.

Gözden geçirilen şartlar transparan kıyafetleri de yasaklıyor ve giysilerin vücudun örtülmesi gereken bölgelerinde tamamen opak olması gerektiğine açıklık getiriyor. Hession ayrıca, “kalçaların tam olarak kaplanması” şartının gevşetildiği havuz, plaj veya jakuzi kenarından yayın yaparken de içeriği doğru şekilde kategorize etmenin önemini vurguladı.

Açık giyinip yayın açarak milyonlar kazananlara kötü haber!

Twitch, cinsel temalara sahip olarak etiketlenen yayınların küçük resimlerini bulanıklaştırmayı planlıyor. Twitch, kullanıcıların gördükleri içeriği nasıl etiketlendiğine göre kontrol etmelerine olanak tanıyacak şekilde ayarlarını da güncelleyeceğini söylüyor.

Şu anki haliyle Twitch, kullanıcıların kalçalarını, cinsel organlarını, meme uçlarını ve göğüs altlarını kapatmasını gerektiriyor. Cinsel organların görünür hatları da yasak ancak dekolte, kullanıcı giyinik olduğu açıkça görüldüğü sürece sorun teşkil etmeyecek. Ancak bunu kısa süre sonra tekrar kontrol etmek isteyebilirsiniz: bu hızla Twitch, politikalarını önümüzdeki haftaya kadar yeniden revize etmiş olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx