Bu yöntemle nevresimleriniz ilk günkü kadar güzel kokacak…

Nevresim takımının güzel kokması için ne yapılmalı?
Hoş bir aromaya sahip nevresimler uyku konforunu artırmakla kalmaz, aynı zamanda yatak odasında konforlu bir atmosfer yaratır. Yatak odanızda o eşsiz aromayı yakalamanıza yardımcı olacak birkaç basit halk yöntemine bakacağız.

Uçucu yağlar:

Esansiyel yağların kullanımı yatak odasında aromatik bir atmosfer yaratmanın en popüler yöntemlerinden biridir. Yatmadan önce çarşaflarınıza veya yastığınıza en sevdiğiniz esansiyel yağdan birkaç damla ekleyin. Lavanta, nane, çay ağacı veya papatya sinir sisteminizi rahatlatmanıza ve sakinleştirmenize yardımcı olabilir.

Kurutulmuş otlar:

Kurutulmuş otlar kullanmak da yatağınıza koku katmanın harika bir yolu olabilir. Güzel bir koku için yastık kılıfınıza veya çarşaflarınızın altına bir tutam kurutulmuş lavanta, öğütülmüş biberiye veya diğer bitkileri ekleyin.

Un bazlı ürünler:
Birkaç yemek kaşığı mısır veya patates nişastasını birkaç damla favori esansiyel yağınızla karıştırın. Kullanmadan önce bu karışımı yatağın üzerine serpin. Un, aromanın korunmasına ve hoş olmayan kokuların filtrelenmesine yardımcı olur.

Aromatik tozlar:

Kokulu toz yapmak, doğal aromatizasyonun ilginç bir yoludur. Seçtiğiniz esansiyel yağları ekleyerek tuzu veya kabartma tozunu suyla karıştırın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra bunları bir çarşafın altına veya raflara yerleştirin.

Doğal yöntemlerle yıkama:
Kabartma tozu veya sirke gibi doğal deterjanlar kullanmak da yatak takımınızın güzel kokmasına yardımcı olabilir. Yıkarken saç kremi veya su bölümüne birkaç damla esansiyel yağ ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx