Elon Musk ile Mark Zuckerberg bir kez daha karşı karşıya geldi

OpenAI’nın CEO’su Sam Altman, Bloomberg Teknoloji Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, Elon Musk ve Mark Zuckerberg arasında gerçekleşebilecek bir düello fikrini ilgi çekici bulduğunu belirtti. Altman, Musk’ın kendisine saldırma ihtimalini düşük gördüğünü ifade etse de, böyle bir düellonun gerçekleşmesi durumunda katılabileceğini mizahi bir dille paylaştı.

Son günlerde süren rekabete Meta (eski adıyla Facebook) da dahil oldu. Şirket, Twitter ile rekabet etmek amacıyla “Threads” adlı yeni bir platformun duyurusunu yaptı. Meta’nın Ürün Başkanı Cox, bu ürünün Instagram kullanıcılarının takipçi ve kullanıcı bilgilerini yeni uygulamaya rahatça taşıyabilmesi için bir araç olduğunu belirtti.

Elon Musk ile Mark Zuckerberg bir kez daha karşı karşıya geldi

Bu duyurunun ardından Musk, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak, Zuckerberg’e yönelik sarkastik bir açıklama yaptı. Musk, “Dünyanın Zuckerberg tarafından tamamen kontrol edilmesini heyecanla beklediğinden eminim, başka seçenek yok çünkü,” dedi. Bir başka paylaşımda Musk, Zuckerberg’in jiu-jitsu bildiği iddia edilirse, bir kafes dövüşüne hazır olacağını belirtti.

Ancak bu düellonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusundaki belirsizlik devam ediyor. Musk’ın annesi Maye Musk, Twitter’da yaptığı bir paylaşımda, düellonun iptal olduğunu ve ilgili tarafların haberdar edilmediğini ifade etti.

Zuckerberg ve Musk arasındaki rekabet, her ikisinin de metaverse ile ilgili farklı vizyonlara sahip olmalarıyla şekillendi. 2021’de, Zuckerberg, Meta’nın metaverse konusunda liderlik etme niyetini belirtti. Buna karşılık, Musk, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda Meta’yı “kült” olarak nitelendirdi. Meta’nın, Twitter’a rakip olmak üzere yeni bir plan duyurmasının ardından, Musk bu durumu alaya alarak süregelen çekişmeyi daha da kızıştırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx