Google Pixel 8 ve 8 Pro, Pixel 6’nın bile gerisinde kaldı

Google Pixel 7 serisinin olağanüstü fotoğraf kalitesine rağmen, Google’ın amiral gemisi akıllı telefonları, Apple, Xiaomi ve OnePlus gibi rakiplerine kıyasla daha kötü pil ömrü ve hücresel stabilite şikayetleriyle uzun zamandır karşılaşıyor. Ana sorunlu bölge ise genellikle Google’ın enerji yoğun Tensor yongaları olarak gösteriliyor. Bu yonga setleri Samsung’un fabrikasında üretiliyor.

Bu hafta Google Pixel 8 serisinin piyasaya sürülmesiyle birlikte, Google hayranları, yeni Tensor G3 yonga setinin Pixel serisine daha iyi bir pil ömrü getirip getirmeyeceğini merak ediyordu. Ancak, Google’ın web sitesindeki “Telefonları Karşılaştır” bölümündeki küçük yazıya dayanarak, Google Pixel 8 serisinin sadece Pixel 7 serisiyle aynı kötü pil ömrüne sahip olduğu, aynı zamanda 2 yıl önce piyasaya sürülen Pixel 6 ve 6 Pro’dan da kötü olduğu anlaşılıyor.

Google Pixel 8 ve 8 Pro, Pixel 6’nın bile gerisinde kaldı

Resmi açıklamada, en yeni Google Pixel 8 ve 8 Pro’nun pili, Google’ın kendi iç testlerine göre ortalama 31 saat sürüyor. Bu, cihazları geçen yılın Pixel 7a, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’suyla aynı seviyeye getiriyor. Ek olarak, 2 yıl önce piyasaya sürülen Pixel 6 ve 6 Pro’ya kıyasla, Pixel 8 ve 8 Pro’nun pil ömrü, Google’ın kendi Pixel 6’sının 34 saatiyle karşılaştırıldığında sadece 3 saat daha kısa sürüyor.

Dış test yapanlar, YouTube’daki TechDroider gibi, geçen yılın Google Pixel 7 Pro’sunun pil ömrünü Samsung Galaxy S23 Ultra, OnePlus 11, Xiaomi 13 Ultra ve Apple’ın iPhone 15 Pro Max ile karşılaştırdılar. Sonuçları, Pixel 7 Pro’nun premium akıllı telefon pazarında pil ömrü kısmında rakiplerinin yaklaşık 2 saat gerisinde olduğunu gösteriyor. 8 saat 13 dakikalık pil ömrü, Google’ın Pixel 7 ve 7 Pro’daki resmi 31 saatlik iddiasından çok daha kısa.

Eğer Google’ın Pixel 8 ve 8 Pro’nun pil iddiaları doğruysa, Pixel 8 serisi, Pixel 7’nin “31 saatlik” aynı kötü pil ömrüne ve muhtemelen Pixel 6 serisinden de kötü pil ömrüne sahip demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx