Sivas’ta uluslararası bisiklet turu: “Tour of Yiğido”

Türkiye Bisiklet Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, yarışlarına bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Uluslararası Bisiklet Birliğinin (UCI) takviminde yer alan, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından düzenlenecek uluslararası bisiklet turu “Tour of Yiğido”ya katılacak takımlar Sivas’ta mücadele edecek.

25-27 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek yarışta bisikletçiler, 3 gün boyunca toplamda 323,3 kilometre pedal çevirecek.

GÜZERGAHLAR

25 Ağustos Cuma günü Sivas Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndan saat 10.00’da başlayacak yarış, yine aynı noktada son bulacak ve bisikletçiler 7,1 kilometre pedal çevirecek.

Onlarca bisikletçi yarışın ikinci gününde Milli Mücadele’nin simge noktası Sivas Atatürk Kongre Müzesi önünden saat 09.00’da start alarak 146,2 kilometrenin ardından kaplıcaları ve şifalı sularıyla ünlü Sivas Altınkale’de etabı tamamlayacak.

Yarışın üçüncü ve son gününde bisikletçiler tekrar Sivas Atatürk Kongre Müzesi’nden saat 09.00’da yarışa başlayacak. Hititler’den Bizans’a, Osmanlı’dan Selçuklu’ya onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Divriği’de “Tour of Yiğido” son bulacak. Yarışın en uzun parkuru olan 3. etapta sporcular, 170 kilometre boyunca mücadele edecek.

Bisiklet turuna Türkiye, Cezayir, Japonya, Katar, Özbekistan ve Malezya’dan 11 takım katılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx