Zelensky’nin Gazze Olayları Yüzünden Ukrayna’nın Unutulacağını Söylemesi Dikkat Çekme Çabasına Yoruldu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky geçtiğimiz gün dikkat çeken bir açıklama yaptı. İsrail ile Gazze arasında yaşanan askeri çatışma hakkında konuşan Zelensky, bu olayın uluslararası boyutta dikkat dağıtarak kendi ülkesi ile Rusya arasındaki savaşı gözardı etme riski taşıdığını söyledi. Yapılan bu açıklamalar ‘biraz bencilce’ olarak değerlendirilince sosyal medya paylaşımları gündem oldu.

İsrail ve Hamas arasında 7 Ekim Cumartesi günü başlayan çatışmalar günlerdir devam ediyor. Binlerce kişinin yaralandığı saldırılarda aralarında bebek ve çocukların da olduğu binlerce kişi yaşamını yitirdi.

Tüm dünyanın gözünü kulağını diktiği olaylarda her geçen saat tansiyon biraz daha yükseldi. Pek çok ülkenin gündemi “İsrail-Gazze Savaşları” oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan isimlerden biri de Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky oldu. İsrail ile Hamas arasında süren çatışmaların, Rusya’nın savaş açtığı Ukrayna’dan uzaklaştırabileceği yönündeki endişesini anlattı.

“Uluslararası dikkatin Ukrayna’dan uzaklaşması riski var ve bunun sonuçları olacaktır” ifadelerini kullanan Zelensky “Ukrayna ve İsrail’i etkileten etkileyen trajediler farklı, ancak her ikisi de çok büyük” açıklamasında bulundu.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky’nin açıklamaları bir kesim tarafından haklı olarak karşılansa da büyük bir kesim tarafından hem bencillik hem de dikkat çekme çabası olarak değerlendirildi.

??

Sizin konu hakkındaki düşünceleriniz neler?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx